Menu

Blog Component

Zarządzaj bólem pleców za pomocą tych porad

Nie powinno dziwić, że tysiące cierpiących na objawy bólu pleców mogą kontrolować ból i nadal żyć szczęśliwym i aktywnym życiem. To stwierdzenie jest prawdopodobnie bardzo zaskakujące, jeśli jesteś cierpiącym na ból pleców.

Aby ustalić, jak ciężkie są twoje obrażenia i uniknąć pogorszenia, powinieneś odpocząć przynajmniej dzień po rozpoczęciu bólu pleców. Jeśli ból pleców ustąpi po kilku dniach, wszelkie obrażenia były najprawdopodobniej niewielkie. Jeśli ból nie ustąpi lub się pogorszy, pora skonsultować się z lekarzem w celu dalszej oceny. Wypoczynek dłuższy niż dwa dni przynosi efekt odwrotny od zaniku mięśni, więc w tym przypadku wyrządzasz więcej szkody niż pożytku.

Czy nękany jesteś przewlekłym bólem pleców skolioza? Nie obracaj się jak maniak podczas pracy w domu! Niezależnie od tego, czy czyścisz tylko swój dom, czy poruszasz ciężkimi przedmiotami, ekstremalne skręcenie pleców może spowodować obrażenia i silny ból. Jeśli uczestniczysz w jakimkolwiek sporcie, powinieneś być świadomy swojego ruchu, ponieważ wpływa on na twój kręgosłup; jeśli odczuwasz dyskomfort lub ucisk, powinieneś natychmiast zwolnić lub zatrzymać się.

Zawsze zachowuj dobrą postawę nawet podczas siadania, aby chronić plecy przed bólem i napięciem mięśni. Wiele osób uważa, że ??urazy kręgosłupa są spowodowane forsowną aktywnością fizyczną, ale wręcz przeciwnie. Siedzenie z kiepską postawą przez długi czas, jak często ludzie robią podczas pracy przy komputerze, może uszkodzić mięśnie pleców.

Nie garb się podczas stania, chodzenia lub wykonywania jakichkolwiek czynności, nawet odkurzania. Nierówna postawa lub ciągłe zginanie powoduje dodatkowe obciążenie mięśni i może powodować nawrót bólu pleców. Tego bólu można łatwo uniknąć, jeśli utrzymujesz prawidłową postawę podczas tej czynności domowej. Upewnij się, że stoisz całkowicie wyprostowany i zasilaj ruchy próżni mocą nóg. Kiedy używasz pleców, tworzysz więcej bólu pleców.

Jeśli masz ból pleców, unikaj podnoszenia pudeł z nieznaną zawartością. Zawartość może być ciężka i może powodować nieoczekiwane obciążenie pleców. Nie zakładaj, że wiesz, ile waży pudełko.

Podnoszenie rzeczy, które zdarzają się bardzo daleko, jest zwykle spowodowane ograniczeniami czasowymi i lenistwem. Ludzie mają tendencję do codziennych skrótów, które mogą mieć negatywny wpływ na ich plecy. Unikaj napinania pleców, zbliżając się do przedmiotów przed ich uniesieniem i postępując zgodnie z instrukcjami dotyczącymi bezpiecznego podnoszenia.

Jeśli jesteś obecnie o 10 funtów lub więcej powyżej idealnej wagi, powinieneś zacząć dietę tak szybko, jak to możliwe. Dodatkowa waga może zmienić równowagę twojego ciała. Ta interferencja może powodować obciążenie dolnej części pleców. W końcu może powodować przewlekły ból w dole pleców.

Jeśli ból pleców nie może być w inny sposób wspomagany, lekarz może zasugerować operację. W ostateczności powinna być operacja. Niektóre problemy z kręgosłupem mogą wymagać operacji, ponieważ nic innego nie działa w przypadku niektórych rodzajów urazów lub stanów.

Zapewne wiesz, że bóle kręgosłupa mogą spowodować ogromne straty. Być może twój ból powstrzymuje cię przed pracą lub wyjściem na spotkanie z ludźmi.

Zachowaj ból pleców w zatoce za pomocą tych porad

Jednym z najczęstszych urazów, które dotykają dzisiaj ludzi, jest ból pleców i urazy kręgosłupa. Możesz otrzymać te obrażenia od robienia ciężkiego podnoszenia, a także od siedzenia przez większość dnia. Poniższe wskazówki pomogą ci uniknąć zranienia pleców.

Może minąć kilka dni, zanim lekarz zobaczy cię z powodu urazu pleców iw tym czasie może być trudno wygodnie usiąść lub położyć się. Leżenie na plecach z ugiętymi kolanami jest często najbardziej wygodną pozycją dla kogoś cierpiącego na ból pleców. Twoje mięśnie i ścięgna będą mogły łatwiej się zrelaksować.

Nie ignoruj ??bólu. Wielu ludzi popełnia błąd ignorując wiadomości wysyłane przez ich ciała. Oczekują bolesnych spazmów pleców, aby po prostu odejść, podczas gdy oni nadal zachowują się normalnie. Jeśli poruszasz się dużo podczas bólu pleców, możesz go pogorszyć. Powinieneś się wycofać i spokojnie i słuchać sygnałów wysyłanych przez twoje ciało.

Kilka ćwiczeń fitness jest bardzo pomocnych w przypadku urazów kręgosłupa. Na przykład elastyczność, którą uzyskujesz dzięki jodze może pomóc w zapobieganiu napięciom mięśni. Wykonanie ćwiczeń wzmacniających rdzeń może zapobiec urazom kręgosłupa u osób, których praca wymaga ciężkiego podnoszenia.

Kiedy pojawia się ból, unikaj aktywności fizycznej przez kilka dni, aby dać ci czas na odpoczynek. Jeśli twój ból zniknie w ciągu dwóch dni, możesz założyć, że uszkodzenie było niewielkie. Teraz, jeśli ból nadal istnieje lub się zwiększył, byłoby wysoce wskazane, aby szukać profesjonalnego kręgarz lub lekarza, aby dowiedzieć się źródła tego bólu. Odpoczynek dłuższy niż dwa pełne dni zaszkodzi twojemu ciału dalej, ponieważ twoje mięśnie zaczną się zanikać.

Zwróć uwagę na swoją postawę, aby uniknąć bólu pleców, który nie jest konieczny. Urazy są pierwszą rzeczą, o jakiej ludzie myślą, słysząc, że ktoś jest dotknięty bólem pleców. Faktycznie, niewłaściwa postawa podczas siedzenia przez długi czas - jak to jest w przypadku, gdy ludzie przyczają się nad komputerami - może zranić mięśnie pleców przez dłuższy czas.

Zjedz pożywne jedzenie i pij dużo wody około 62 uncji każdego dnia. Zapobieganie bólom pleców to tylko jedna rzecz, którą może pomóc zdrowa dieta. Wyższe spożycie wody pomaga nie tylko utrzymać prawidłową wagę ciała, co minimalizuje nacisk na mięśnie pleców, ale odwodnienie może powodować realne problemy ze skurczami mięśni i innymi problemami, dlatego ważne jest, aby codziennie wypijać wystarczającą ilość płynów.

Bolące lub zranione plecy mogą być dość poważnym problemem. Jeśli ból nie jest odpowiednio leczony, może prowadzić do niepełnosprawności w perspektywie długoterminowej, co może negatywnie wpłynąć na twoje życie. Ból pleców jest szczególnie trudny do odzyskania, więc staraj się go unikać, jeśli możesz. Jeśli masz ból pleców, ważne jest, aby znać różne sposoby leczenia i radzenia sobie z nim. W tym artykule znajdziesz wiele pomocnych sposobów leczenia bólu pleców, a także przydatne metody zapobiegania.

Przeczytaj tę solidną poradę na temat bólu pleców

Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś bólu pleców, jesteś świadomy tego, jak trudne może ono prowadzić do życia. Trudno się schylać, siadać na krześle lub podnosić rzeczy. Jeśli to brzmi znajomo, czytaj dalej, aby znaleźć sposoby na złagodzenie bólu pleców.

Uczenie się komfortu po urazie jest ważne, ponieważ zwykle potrzeba kilku dni na wizytę u lekarza. Jeśli cierpisz na poważny uraz kręgosłupa, taki jak pęknięcie dysku, możesz doświadczyć największej wygody, kładąc na plecach, płasko, a także zginając kolana. Ta pozycja obniża napięcie istniejące w mięśniach i ścięgnach, które biegną od tyłu w dół przez nogi.

Jednym ze sposobów na zmniejszenie bólu związanego z bólem pleców jest położenie w pozycji, w której kolana i biodra są w przybliżeniu pod kątem 90 stopni względem siebie. Ta wygodna pozycja zmniejszy stres na plecach lepiej niż wiele pozycji siedzących. Znajdź inne pozycje, które uznasz za wygodne, by można było je zastępować.

Ważne jest utrzymywanie dobrej postawy przez cały czas, aby zapobiec przyszłym bólom pleców. Często przyjmuje się, że większość urazów kręgosłupa wynika z pewnego rodzaju żmudnej aktywności. Prawda jest taka, że ??nie ma ograniczeń co do rzeczy, które mogą zranić twoje plecy. Uszkodzenia wynikające z nieprawidłowego siedzenia na krześle mogą narastać i powodować poważne problemy.

Zła postawa powoduje ból, zwłaszcza podczas wykonywania czynności, w których często występuje obnażenie, takie jak odkurzanie. Jeśli zawsze pochylasz się, gdy odkurzasz, spowodujesz ból pleców. Tego bólu można łatwo uniknąć, jeśli utrzymujesz prawidłową postawę podczas tej czynności domowej. Upewnij się, że stoisz całkowicie wyprostowany i zasilaj ruchy próżni mocą nóg. Kiedy używasz pleców, tworzysz więcej bólu pleców.

Łatwo jest chronić plecy, gdy spędzasz godziny siedząc przy biurku. Po prostu odpocznij i obejrzyj. Chodzenie i rozciąganie uwalnia napięcie i pomaga uniknąć skurczu mięśni lub problemów związanych z kompresją dysku.

Zawsze słyszysz o kobietach, które mają implanty piersi, ale mniej słyszysz o tym, że otrzymują redukcję piersi. W zależności od twojej budowy ciała i ilości bólu, może być warta rozważenia. Znacznie duże piersi mogą powodować nadwyrężenie pleców i powodować ból pleców. Ci, którzy uzyskują powiększenie piersi często dowiadują się o tym na własnej skórze.

Jeśli masz ból pleców, porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby uzyskać diagnozę. Lekarz może zlecić wykonanie niektórych badań (w tym badań krwi) i sprawdzić historię medyczną, aby przyjrzeć się innym czynnikom, które mogą powodować ten ból.

Radzenie sobie z bólem w plecach nie jest zabawną rzeczą do życia. Następnym razem, gdy ból w plecach cię opuści, wypróbuj te wskazówki. Porady i techniki opisane w tym artykule mogą być tylko pomocne, aby skutecznie zarządzać bólem pleców.

Search

Archive

Comments

There are currently no blog comments.